Тема заняття
Різдвяні листівки
Вищий рівень навчання продовжуэ роботу над Темою "Різдвяна листівка" (10.12.2020р.)
Мета:
- навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про українське та світове мистецтво;
- розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію;
- виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння.
Тип заняття: комбіноване.
Методи навчання:
Метод проблемного викладу: педагог до викладу матеріалу ставить проблему, формулює пізнавальне завдання на основі різних джерел і засобів; учні не тільки сприймають, усвідомлюють і запам’ятовують готову інформацію, але й стежать за логікою доказів, за рухом думки педагога.
Частково-пошуковий, або евристичний, метод: полягає в організації активного пошуку рішення висунутих у навчанні (або сформульованих самостійно) пізнавальних завдань; процес мислення набуває продуктивного характеру: процес мислення поетапно направляється й контролюється педагогом.
Дослідницький метод: завдання, які виконуються з використанням дослідницького методу, повинні містити в собі всі елементи самостійного дослідницького процесу (постановку завдання, обґрунтування, припущення, пошук відповідних джерел необхідної інформації, процес рішення завдання).
Матеріали та інструменти: мольберти, холсти, пензлі, фарби,
Обладнання: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання
Правила техніки безпеки: не размахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя
Першу ж різдвяну листівку створив англійський художник Добсон у 1794 році. На картці, яку він подарував своєму другові, був зображений зимовий пейзаж і сімейна сценка біля ялинки. Другу листівка сподобалася, і наступного року Добсон надрукував кілька дюжин подібних карток і розіслав їх всім знайомим у вигляді різдвяного подарунка.
Першою листівкою, зробленою на продаж, вважається картка, яку сер Генрі Коул на початку 1840-х замовив художнику Джону Хорслі, тому що не встигав написати вітальні листи всім друзям. Джон Хорслі придумав прикрасити листівку (12 × 7 см) справжнім різдвяним триптихом: в центрі художник помістив сім'ю сера Генрі Коула, яка сидить за різдвяним столом, з боків розташував картинки, покликані нагадувати оточуючим про милосердя і співчуття цього доброчесної англійської сімейства. Судячи з малюнків, Коул щедро ділилися з бідними одягом та їжею. Зображення доповнював звучний підпис: «Веселого Різдва і щасливого Нового року!».
Листівка мала шалений успіх. Родичі Коулов з гордістю демонстрували її оточуючим. Заздрісникам ж робота Хорслі здалася надто фривольної: художника дорікали в тому, що він зобразив сімейство з келихами в руках, які піднімають тост за Різдво. Але незважаючи на це, інтерес до листівки Коулів не слабшав. Навіть через три роки її як і раніше виставляли на загальний огляд. Це наштовхнуло Коулів на думку, що подібні листівки, якщо їх продавати всім бажаючим, можуть принести непоганий дохід.
З оригіналу було віддруковано близько тисячі екземплярів, і за кожну листівку Коул отримали по шилінгу – це були дуже великі гроші! Але при цьому сімейство було впевнене, що інтерес публіки до різдвяних листівок - не більше ніж теперішня мода, а не бізнес. У цьому вони помилялися. З 1860-х виробництво листівок було поставлено на потік
Немає коментарів:
Дописати коментар