субота, 13 листопада 2021 р.

13.11.2021р. Група №1. Основний рівень навчання продовжує роботу над темою ТЕМА ЗАНЯТТЯ "НОВИЙ РІК"

Розпис заднього плану роботи. 1.Зеленим акрілом малюємо стовбури ялинок. Вгорі вони мають звужуватися. 2.Кінчиком пензля зигзагоподібними рухами спускаємось по стовбуру з вершечка. Мазки мають ставати дедялі ширшими. 3.Продовжуємо малювати але не домальовуємо до кінця. Потім кінчиком пензля домальовуємо верхівки. 4.Використовуємо усі відтімки синього, щоб зобразити небо, залежно від погоди.

13.11.2021р. Група №2 вищий рівень навчання продовжує роботу над темою. Тема заняття: Декоративний розпис посуду

Розпис акрилом посуду. 1.Тонким пензликом, акриловими фарбами промальовуємо візерунки на посуді. 2.Цяточки додати за допомогою дерев'яної палички. 3.Морських мешканців розмальовуємо тонким пензликом акрилом голубих, синіх та берюзових відтінків.

субота, 6 листопада 2021 р.

06.11.2021р. Група №1.Основний рівень навчання продовжує роботу над темою ТЕМА ЗАНЯТТЯ "НОВИЙ РІК"

МЕТА: навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про українське та світове мистецтво; розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію; виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння. ТИП ЗАНЯТТЯ: комбіноване. МЕТОДИ НАВЧАННЯ: Метод проблемного викладу: педагог до викладу матеріалу ставить проблему, формулює пізнавальне завдання на основі різних джерел і засобів; учні не тільки сприймають, усвідомлюють і запам’ятовують готову інформацію, але й стежать за логікою доказів, за рухом думки педагога. Частково-пошуковий, або евристичний, метод: полягає в організації активного пошуку рішення висунутих у навчанні (або сформульованих самостійно) пізнавальних завдань; процес мислення набуває продуктивного характеру: процес мислення поетапно направляється й контролюється педагогом. Дослідницький метод: завдання, які виконуються з використанням дослідницького методу, повинні містити в собі всі елементи самостійного дослідницького процесу (постановку завдання, обґрунтування, припущення, пошук відповідних джерел необхідної інформації, процес рішення завдання). МАТЕРІАЛИ ТА ІНСТРКМЕНТИ: мольберти, холсти, пензлі, фарби. ОБЛАДНЕННЯ: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ: не размахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя

06.11.2021р. Група №2 вищий рівень навчання продовжує роботу над темою. Тема заняття: Декоративний розпис посуду.

Мета: навчальна: опанування основними принципами моделювання інтер’єрів різного функціонального призначення, розвиток уявлень про історичні та сучасні стилі інтер’єрного розпису посуду, пізнання еволюції інтер’єру відповідно до розвитку цивілізації; розвивальна: обґрунтувати значення техніки розпису посуду для опанування основними принципами моделювання інтер’єрів різного функціонального призначення; виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння. Тип заняття: комбіноване. Матеріали та інструменти: акрил, пензлі, папір, білий картон, вода, ганчірки. Обладнання: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання. Правила техніки безпеки: не розмахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя. Хід заняття: І. Організаційний момент (Привітання. Перевірка присутності гуртківців на занятті, готовності робочих місць до заняття). ІІ. Оголошення теми і мети заняття. Учитель: Сьогодні ми вивчатимемо становлення і розвитку техніки розпису посуду як засобу підсилення виразності в інтер’єрі. Інтер’єр – це організований простір, який уважається не тільки невід’ємною частиною архітектури, а й її першоосновою. Інтер’єр – це архітектурно-художнє оформлення внутрішнього простору, яке забезпечує людині найсприятливіші умови життєдіяльності, це взаєморозташування функціональних та декоративних елементів у приміщенні. Для проектування розпису посуду як елементу інтер’єру необхідно володіти процесом створення цілого з окремих елементів, використовуючи архітектурно-естетичні засоби. Формування інтер’єрних просторів відбувається під дією наступних факторів: 1) функціональне призначення – проектування інтер’єру починається з визначення призначення приміщення, окреслення функцій, які це приміщення повинно виконувати у загальній планувальній структурі всієї архітектурної споруди чи її частини; 2) предметне наповнення – від функціонального призначення залежить зонування приміщення і наповнення відповідними меблями, обладнанням та елементами інженерних комунікацій, при цьому враховують ергономічні вимоги; 3) стилістика – стиль, або стилізація, – узагальнений образ художньо-унітарної виразності, зумовлений єдністю формотворних засобів; стилі бувають: географічні (єгипетський, римський, мавританський тощо), історичні (романський, готичний, бароко тощо), сучасні (урбанізм, лофт, футуризм тощо); 4) окрім стильового усвідомлення предметного наповнення, засобами творення інтер’єру є світло (штучне або природне), колір, оздоблювальні матеріали. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Пропоную згадати: 1. Які фарби використовуються для розпису посуду? (переважно акрилові фарби) 2. По якій поверхні найкраще здійснювати розпису посуду? 3. Які пензлі найкращі для розпису посуду акриловими фарбами? (синтетичні) 4. Чим відрізняється розпис від інших технік декорування посуду? (матеріалами та технологією)

четвер, 4 листопада 2021 р.

04.11.2021р. Група №2 вищий рівень навчання починає роботу над темою. Тема заняття: Декоративний розпис посуду.

Мета: навчальна: опанування основними принципами моделювання інтер’єрів різного функціонального призначення, розвиток уявлень про історичні та сучасні стилі інтер’єрного розпису посуду, пізнання еволюції інтер’єру відповідно до розвитку цивілізації; розвивальна: обґрунтувати значення техніки розпису посуду для опанування основними принципами моделювання інтер’єрів різного функціонального призначення; виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння. Тип заняття: комбіноване. Матеріали та інструменти: акрил, пензлі, папір, білий картон, вода, ганчірки. Обладнання: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання. Правила техніки безпеки: не розмахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя. Хід заняття: І. Організаційний момент (Привітання. Перевірка присутності гуртківців на занятті, готовності робочих місць до заняття). ІІ. Оголошення теми і мети заняття. Учитель: Сьогодні ми вивчатимемо становлення і розвитку техніки розпису посуду як засобу підсилення виразності в інтер’єрі. Інтер’єр – це організований простір, який уважається не тільки невід’ємною частиною архітектури, а й її першоосновою. Інтер’єр – це архітектурно-художнє оформлення внутрішнього простору, яке забезпечує людині найсприятливіші умови життєдіяльності, це взаєморозташування функціональних та декоративних елементів у приміщенні. Для проектування розпису посуду як елементу інтер’єру необхідно володіти процесом створення цілого з окремих елементів, використовуючи архітектурно-естетичні засоби. Формування інтер’єрних просторів відбувається під дією наступних факторів: 1) функціональне призначення – проектування інтер’єру починається з визначення призначення приміщення, окреслення функцій, які це приміщення повинно виконувати у загальній планувальній структурі всієї архітектурної споруди чи її частини; 2) предметне наповнення – від функціонального призначення залежить зонування приміщення і наповнення відповідними меблями, обладнанням та елементами інженерних комунікацій, при цьому враховують ергономічні вимоги; 3) стилістика – стиль, або стилізація, – узагальнений образ художньо-унітарної виразності, зумовлений єдністю формотворних засобів; стилі бувають: географічні (єгипетський, римський, мавританський тощо), історичні (романський, готичний, бароко тощо), сучасні (урбанізм, лофт, футуризм тощо); 4) окрім стильового усвідомлення предметного наповнення, засобами творення інтер’єру є світло (штучне або природне), колір, оздоблювальні матеріали. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Пропоную згадати: 1. Які фарби використовуються для розпису посуду? (переважно акрилові фарби) 2. По якій поверхні найкраще здійснювати розпису посуду? 3. Які пензлі найкращі для розпису посуду акриловими фарбами? (синтетичні) 4. Чим відрізняється розпис від інших технік декорування посуду? (матеріалами та технологією)

04.11.2021р. Група №1.Основний рівень навчання починає роботу над темою ТЕМА ЗАНЯТТЯ "НОВИЙ РІК"

МЕТА: навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про українське та світове мистецтво; розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію; виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння. ТИП ЗАНЯТТЯ: комбіноване. МЕТОДИ НАВЧАННЯ: Метод проблемного викладу: педагог до викладу матеріалу ставить проблему, формулює пізнавальне завдання на основі різних джерел і засобів; учні не тільки сприймають, усвідомлюють і запам’ятовують готову інформацію, але й стежать за логікою доказів, за рухом думки педагога. Частково-пошуковий, або евристичний, метод: полягає в організації активного пошуку рішення висунутих у навчанні (або сформульованих самостійно) пізнавальних завдань; процес мислення набуває продуктивного характеру: процес мислення поетапно направляється й контролюється педагогом. Дослідницький метод: завдання, які виконуються з використанням дослідницького методу, повинні містити в собі всі елементи самостійного дослідницького процесу (постановку завдання, обґрунтування, припущення, пошук відповідних джерел необхідної інформації, процес рішення завдання). МАТЕРІАЛИ ТА ІНСТРКМЕНТИ: мольберти, холсти, пензлі, фарби. ОБЛАДНЕННЯ: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ: не размахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя

понеділок, 31 травня 2021 р.

Тема: Фестиваль "Країна сонячних мрій"

Тема: Фестиваль "Країна сонячних мрій" 

В фестивалі  "Країна сонячних мрій" прийняла участь 25 вихованців студії "Юний дизайнер"














субота, 15 травня 2021 р.

Тема: "Робота пастелью"

                                                              Тема: "Робота пастелью"

Вищий рівень навчання продовжує працювати над Темою: "Робота пастелью" (15.05.2021р.)

Мета:

-   навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про         українське та світове мистецтво;    

-     розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію;

-  виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння.

Тип заняття: комбіноване.

Матеріали та інструменти: мольберти, папір, пастель.

Обладнання: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Правила техніки безпеки: не размахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя.

 



Тема: "Дизайн в флористиці"

                                                      Тема: "Дизайн в флористиці"

Основній рівень навчання продовжує роботу над Темою: "Дизайн в флористиці" (15.05.2021р)

Мета:
навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про українське та світове мистецтво;  
розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію;
виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння.
Методи навчання:
Частково-пошуковий, або евристичний, метод: полягає в організації активного пошуку рішення висунутих у навчанні (або сформульованих самостійно) пізнавальних завдань; процес мислення набуває продуктивного характеру: процес мислення поетапно направляється й контролюється педагогом.
Дослідницький метод: завдання, які виконуються з використанням дослідницького методу, повинні містити в собі всі елементи самостійного дослідницького процесу (постановку завдання, обґрунтування, припущення, пошук відповідних джерел необхідної інформації, процес рішення завдання).
Матеріали та інструменти: мольберти, пензлі, фарби.
 

 

четвер, 13 травня 2021 р.

Тема: Листівка до Дня Матері (майстер клас)

                                                   Тема: Листівка до Дня Матері (майстер клас)

Основній та вищій рівень навчання роботає над Темою: "Листівка до Дня Матері" (13.05.2021р)

Мета:
навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про українське та світове мистецтво;  
розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію;
виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння.
Методи навчання:
Частково-пошуковий, або евристичний, метод: полягає в організації активного пошуку рішення висунутих у навчанні (або сформульованих самостійно) пізнавальних завдань; процес мислення набуває продуктивного характеру: процес мислення поетапно направляється й контролюється педагогом.
Дослідницький метод: завдання, які виконуються з використанням дослідницького методу, повинні містити в собі всі елементи самостійного дослідницького процесу (постановку завдання, обґрунтування, припущення, пошук відповідних джерел необхідної інформації, процес рішення завдання).
Матеріали та інструменти: мольберти, холсти, пензлі, фарби.
Пропоную згадати:
1.      Які фарби використовуються для виготовлення макету листівки? (акварельні, актирові, олійні)
2.      По якій поверхні здійснюється виконання листівки? (холст, дизайнерський папір)
3.      Які пензлі найкращі для виконання макети листівки? (акрилові)
4.      Яким сюжетам були присвячені перші листівки з циклу Пасхальних свят?
5.      Чим відрізняється листівка від інших технік живопису? (матеріалами та технологією).
 
 
 


 

 
 

субота, 8 травня 2021 р.

Тема: "Робота пастелью"

                                                                  Тема: "Робота пастелью"

Вищий рівень навчання продовжує працювати над Темою: "Робота пастелью" (08.05.2021р.)

Мета:

-   навчальна: удосконалювати навички роботи з фарбою; сприяти поглибленню знань про         українське та світове мистецтво;    

-     розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, фантазію;

-  виховна: виховувати почуття патріотизму, громадянську свідомість та активну життєву позицію, охайність, старанність, почуття прекрасного, терпіння.

Тип заняття: комбіноване.

Матеріали та інструменти: мольберти, папір, пастель.

Обладнання: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Правила техніки безпеки: не размахувати інструментами, щоб не поранити себе та сусіда; не вставати без дозволу вчителя.


 

Майстер клас. Тема: "Живопис без допомоги пензлів", робота Наталії Шафранської

Майстер клас. Тема: "Живопис без допомоги пензлів", робота Наталії Шафранської